Świat Campera


Idź do treści

CAMPER CARAVAN SHOW 2018

Camperem przez Polskę

Targi turystyki kamperowej CAMPER CARAVAN SHOW 2018


Od kilku lat turystyka kamperowa coraz dynamiczniej się rozwija, a pojazdy są coraz bardziej ekskluzywne i komfortowo wyposażone. Powstają nowe pola kempingowe, a już istniejące są modernizowane, żeby przyciągać coraz większą liczbę polskich i zagranicznych entuzjastów caravaningu. Coraz liczniejsza grupa osób jest zainteresowana taką, atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. To było widać na tegorocznej edycji targów CAMPER CARAVAN SHOW 2018, które odbyły się w dniach 19-21.10.2018 w Nadarzynie w halach wystawowych "Ptak Warsaw Expo".

Była to trzy dniowa promocja caravaningu i kultury aktywnego wypoczynku, w której swoją ofertę prezentowało prawie 100 wystawców i producentów sprzętu carawaningowego i kamperów. Wystawcy zaprezentowali ponad 170 różnych pojazdów. Ogółem wszystkich wystawców było aż 730-tu, a targi odwiedziło ponad 66 tysięcy osób. To naprawdę była ogromna impreza, z której zadowoleni wyjeżdżali nie tylko zwiedzający, ale również wystawcy. Byli wśród nich i tacy, którzy znowu osiągnęli sukces biznesowy. Spotkaliśmy się ponownie z Jackiem Jaskotem, projektantem i twórcą marki Globe-Traveller, z grupy Elcamp Traveller, który dwa lata temu na tych targach też mógł pochwalić się sukcesem i sprzedażą już pierwszego dnia dwóch kamperów. Teraz - jak nam zdradził - problemem nie jest brak klientów, a bardziej kłopot z mocami przerobowymi firmy. W tej chwili największym zmartwieniem jest by przed sezonem wyrobić się z realizacją wszystkich zamówień. Kampery firmy Globe-Traveller od lat cieszą się niezmiennym powodzeniem na targach zagranicznych, na których zdobywają medale. Tegoroczne targi w Polsce również okazały się bardzo udane pod względem biznesowym. Obie firmy, zarówno Globe-Traveller jak i Elcamp sprzedawały wystawiane kampery jak również zawierały umowy na sprzedaż swoich produktów już po targach. Benimar Polska także cieszył się dużą popularnością. O równie dużym sukcesie biznesowym mówi Jacek Księżarek właściciel firmy Benimar. Jak nam powiedział były to jedne z najlepszych i bardzo udane targi turystyki kamperowej. Firma Benimar zarówno sprzedawała wystawiane kampery jak również zawierała dalsze umowy na sprzedaż swoich produktów po targach. Dużym zainteresowaniem odwiedzających Ptak Warsaw Expo cieszył się też sprzęt campingowy firmy Benimar. Wystawcy stwierdzili, że targi były znakomicie zorganizowane i rozwijają się w dobrym kierunku, co dobrze rokuje i daje nadzieję, że z roku na rok będą zyskiwały coraz większą renomę nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Tagi to nie tylko kampery, ale też domki mobilne i wszystko, co związane z turystyką campingową: wyposażenie campingowe, namioty, artykuły rekreacyjne, krajowe i zagraniczne pola campingowe, wydawnictwa tematyczne, a także serwis pojazdów i usługi wynajmu kamperów i przyczep. Swoje oferty przedstawiały biura podróży i regionalne informacje turystyczne. Można było zobaczyć, jakie atrakcje turystyczne oferują poszczególne regiony naszego kraju. Swoje stoisko miał też portal " Polski Caravaning.pl" który od lat propaguje turystyką caravaningową. Jak czytamy w opisie zamieszczonym na stronie - PolskiCaravaning.pl - jest przewodnikiem, poradnikiem, źródłem informacji i inspiracji…
Jedną z imprez towarzyszących Camper&Caravan Show był Warszawski Salon Jachtowy. Targi żeglarskie i sportów wodnych. Podczas trzech dni swoją ofertę przedstawili producenci i dystrybutorzy jachtów żaglowych i motorowych, łodzi sportowych, kajaków, rowerów i skuterów wodnych, łodzi wędkarskich i całej gamy akcesoriów do uprawiania takiej turystyki.
Najważniejszą dla nas imprezą towarzysząca był zorganizowany przez Ptak Warsaw Expo Europejski zlot caravaningowy. W wydarzeniu wzięły udział załogi z całej Europy. Zlot okazał się wspaniałą okazją do popularyzacji turystyki, w której najważniejsze są: radość, ciekawość świata i wolność wyboru, czasu i miejsca podróży. Nie da się ukryć, że udało się przy okazji kolejny raz spopularyzować cieszącą się rosnącym zainteresowaniem turystykę Caravaningową. W specjalnie przygotowanym miasteczku zlotowym zameldowało się prawie 350 załóg. Członkowie zlotu mieli wstęp na targi i wszystkie towarzyszące targom imprezy. Na zakończenie zlotu zorganizowana była biesiada z gorącym posiłkiem, piwem i napojami, na scenie występował kabaret, a po występach była muzyka i tańce.
W niedzielę załogi powoli opuszczały zlot z mocnym przekonaniem, że w tym samym lub jeszcze większym gronie! spotkają się za rok.
(reportaż z targów)


Do zobaczenia na trasie.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego